Everest online pl

Film Everest online pl 2015

gatunek: Przygodowy, Thriller
produkcja: Islandia, USA, Wielka Brytania
premiera: 18 września 2015 (Polska) 2 września 2015 (świat)

Plakat filmu

online pl

Opis filmu

Spektakularny thriller oparty na jednym z najtragiczniejszych w historii wypraw na Mount Everest. Wszystko wydarzyło się w maju 1996 roku, gdy pewnego dnia śniegi Mount Everest zabijając 15 wspinaczy. Film opowiada historię grupy ośmiu alpinistów, prowadzona przez Rob Hall (Jason Clarke) próbują zmierzyć się z ekstremalnymi warunkami szczycie niedostępnej. Walka z burze zimno, śnieg śmiertelnej walce o tlen i przetrwanie. „Everest” to film o granicach ludzkiej wytrzymałości – fizycznych i psychicznych.

Recenzja filmu

Wiosna 1996 roku. Doświadczony alpinista Rob Hall (Jason Clarke) organizuje nową wyprawę na Mount Everest. W niebezpieczną podróż jest otwarty dla wszystkich tych ciąży jedynie w posiadaniu dziesiątki tysięcy dolarów. Pod skrzydła się bohaterem wśród dumny Texan (Josh Brolin), listonosz-maniakiem (John Hawkes) i japoński (Naoko Mori znana), który udaje się hobby osiem tysięcy. Bogowie wydają się sprzyjać śmiałków: jest ładna pogoda, sprzęt działa dobrze, a serwowane w godzinach wieczornych procentowe pozwalają złagodzić trudy podróży. Snowy dach świata, w którym cienka powietrza, niskie ciśnienie, a nawet niższe temperatury stworzyć zabójczą mieszankę, przygodę życia, jednak może szybko przekształcić się w thriller. Mówi jeden z bohaterów: ostatnie słowo zawsze należy do góry.

Dyrektor Baltasar Kormákur kroczenie cienki – przypadkowo – w hokeja. Podobne prawda, i to samo tragiczne konsekwencje przesyłka musi złożyć hołd jego uczestników. Chwalić odwagę, hart ducha i jędrność w obliczu niebezpieczeństwa. Problemem jest to, że bohaterowie nie są badacze jak Amundsen czy Mallory, nie należy prowadzić pojazdów lub dwa (może z wyjątkiem tych Hawkes) jasnym pomysł. Niektórzy ryzykują życie dla pieniędzy. Inni, aby zaspokoić głód sportowej i adrenaliny. I choć większość oferty, co oznacza dla nich rodzina, w praktyce nie ma znaczenia z jego uczuciami. Twórca „przemytu” pokusy szansę kąpać „Everest”, deszcz łez. Mimo że film zawiera sceny przygnieciony silnym ładunku emocjonalnym (patrz Hall w rozmowie telefonicznej z ciężarną żoną) do robienia zdjęć zimnym okrucieństwem siłami natury. Najwyraźniej widać je w scenach śmierci bohaterów – tylko silnego podmuchu wiatru lub niedbałym krokiem na ułamek sekundy, aby przejść stąd do wieczności. Bez ciągów w zwolnionym tempie i ze łzami w oczach na ścieżce dźwiękowej.

Sposób, w jaki Kormákur opowiada tę historię, ma niewiele wspólnego z nowoczesnych kin katastroficznych. Niespieszne narracji, melodramat i trzeźwy film bez pomocy sekwencji akcji CGI raczej przywodzą na myśl filmy 70 wspinaczy są tu bohaterowie większa niż życie. To dość mierny grupa, mówi, że w początkowym odruch przetrwania za wszelką cenę. W rzeczywistości, portrety i relacje w grupie są ledwie zarysowane psychologiczne i nie wolne od stereotypów. Wielcy aktorzy, może jednak dać im życie. Chodzi o to, Cassa wyborów: zamiast wymuskanych piękne reżyser Hollywood zatrudnił ludzi z obecności w pobliżu budynku zespołu Pruszkowie. Większość wyszła z Jake Gyllenhaal firma wykorzystuje skuteczny kamuflaż w postaci długą brodą zaniedbane.

„Everest” z pewnością będzie jednym z faworytów do przyszłorocznych Oscarów w kategoriach technicznych. Budzą one podziw aparatem dwa piruety Salvatore Totino i sugestywnych efektów dźwiękowych. I „dzięki nim w najlepszy możliwy czas pracy Kormákur jest postrzegana jako slaskie, gdzie zabójca z maczetą zastąpiony nieokiełznanej elementu. To trudno wyobrazić sobie coś, ale w filmie miejsce, gdzie można było zobaczyć „Everest”. I „jeden z tych filmów, gdzie wielkość ekranu ma znaczenia.

Zwiastun filmu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *