Karbala online pl

Film Karbala online pl 2015

gatunek: Wojenny
produkcja: Polska
premiera: 11 września 2015 (Polska) 8 września 2015 (świat)

Plakat filmu

online pl

Opis filmu

Były to cztery dni, do diabła … irackim mieście Karbali. 2004 roku, wojna w Zatoce Perskiej. Rozpoczyna się ważny festiwal muzułmańskiej Ashura. Bojownicy Al-Kaida i Jak-Sadry lokalny atak Ratusz Ratusz – siedziba władz i lojalnych policji, która zostały zatrzymane lub aresztowane terrorystów. Jego wściekłość odpiera kolejne polskie i bułgarskie osiemdziesięciu żołnierzy, którzy mają zapasy żywności i broni dla 24 godzinach walki. Tracą kontakt z podłożem, nie jest znany, gdy dojdzie wsparcie. Uwolnienie większość amunicji na głodowe racje, zabijając ponad stu napastników, nie tracąc ani jednego żołnierza. Polskie wygrać największy od II wojny światowej bitwy.

Recenzja filmu

Jedną z rzeczy, muszę przyznać, Krzysztof Łukaszewicz – wstyd „linczu” Warsztaty Jazdy poprawiła swoją niewyobrażalną skalę. „Karbala” zwracając uwagę nie tylko wstyd, ale nawet z pewną przyjemnością. Trudno nie cieszyć się może w końcu wyprodukować porządny wojnę filmu przez prawie dwie dekady, które minęły od feralnego polskiego kina „Operacja Šimun”. Żeby było jasne – to nadal jest galaktyka z dala od „Szeregowiec Ryan” i „Snajper”, ale jest opowiedziana dynamiczny nowoczesny język filmowy, obraz zamontowany na wszystkich wydziałach produkcyjnych pracujących, jak powinien, tworząc efekt zmysłowych kinetykę Potężny. Grande jest również uruchomienie – Michał Żurawski i Tomasz Schuchardt Bartłomieja w tle po Topa pierwszy. Ta ostatnia funkcja jest tak wytrzymały, że zapominamy, że aktor, który gra w zasadzie takie same, jak w domu „złym” i „Drogówce”.

Niestety, najgorsze jest to warstwa psychicznego filmu. Tutaj mamy paradę strukturę wydatków: ciężar honoru i heroizmu; sojusz Wielkiego Brata; lojalność jako jedyny słaby kapitału Modyfikacja facetów w wojnie mężczyzn; ogień, gdzie grad kul, tak naprawdę jest tchórzem, a on jest bohaterem. Nie jest w tym wszystkim rewizjonizmu znanej polskiej szkoły, przeszczep jest najbardziej naiwni stereotypy amerykańskiego kina. W tym uznanie flagi Macha w wiatr – tym razem nie gwiaździste flaga, ale biały i czerwony.

Ale podczas gdy Amerykanie są idealne do stworzenia silnej zwycięstwo mitologiczna opowieść, że „Karbala” to typowa polska złożona. I faktycznie 1: 00-01: 00 mało. Świat nie słuchał i powiedział: „Dzięki, Polaków” – i to jest refren, który powtarza się w historii polskiego dziennikarstwa. Austriacki niewdzięczny zapomnieć zwycięstwo Wiedniu, a nawet udział w rozbiorach; Europa zapomniała, co zapisane atak bolszewików w 1920 roku, a Brytyjczycy – i złamał szyfr Enigmy. „Karbala” do litanii skarg dodaje nowe udział amerykański utajnili wojsk polskich w bitwie pod Karbalą, przypisywał sukces irackich sił wojskowych; heroizm Polaków po raz kolejny zdobył zasłużoną nagrodę. Kochamy wchłonąć takie narcystyczne rany, więc „Kerbala” idealnie powinny wywołać pożądanie w języku polskim. Tylko wtedy, gdy film jest tak łatwo? Robisz zamiast głaszcze nasz słaby narcyzm nie powinno być z nim wadzić? Nawet w imieniu najsilniejszego narcissism?

Wśród ubóstwa, ale nawet z narcyzmu, „Kerbala” Martwi mnie to coś innego: obraz Iraku i Irakijczyków; przygotowany na najgorsze reżimów kolonialnych. Irakijczycy są anonimowe masy lub groźby, lub podlegać zagrożeniu; Głowica tnąca lub skotłowanych reprezentowane jako bezbronne ofiary. W poemacie Kiplinga rasistowska sto lat temu: Irakijczycy są „średnie dziecko, w środku diabła.” I skorumpowany i szkodliwe naród. W rzeczywistości, mają okazję do przełamania stereotypowego dyskusję podzielony między różnymi iracki Farida (Atheer Adel) lojalności, ale w końcu okazuje się być tylko pomoc w transformacji polskiej motyw bohatera. Gdy to nastąpi, Farid znika.

Premiere wzmacniacze kina takie poglądy na temat islamu i na Bliskim Wschodzie jest głęboko nieszczęśliwy. Po dyskusjach polskich uchodźców zalane sfery publicznej nienawiści, otwarte zaproszenia do ludobójstwa. Przerwa w kontekście „Karbali” nie jest tylko kawałek naszych narcystycznych ran, ale także karmić nasze najgorsze uprzedzenia. Choć doceniam pracę Łukaszewicz filmu, nie mogę udawać, że mi się podoba.

Zwiastun filmu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *